Regionální pracoviště Střední Čechy >> Akce >> Vycházka Za zimovišti ptáků na Berounce

Vycházka Za zimovišti ptáků na Berounce

Vycházka Za zimovišti ptáků na Berounce
  • datum: 2. 2. 2019
  • místo: sraz u vlakového nádraží v Srbsku 2. února 2019 v 9:00 hod.
  • typ: Exkurze v terénu
  • příloha: 2019_02_02_Mokrady.pdf (712,3 kB)

AOPK ČR, regionální pracoviště Střední Čechy - Správa CHKO Český kras ve spolupráci s Českou společností ornitologickou a Domem přírody Českého krasu připravila při příležitosti Světového dne mokřadů vycházku zaměřenou na poznávání především zimujících vodních druhů ptáků.

I v zimě totiž stojí za to vyrazit do přírody. Vodní ptáci se seskupují na nezamrzlých vodních plochách a můžeme mezi nimi pozorovat i hosty ze severu. Navíc cestou můžeme navštívit zimoviště netopýrů, kde budeme spící netopýry nerušeně pozorovat.

Vycházka povede ze Srbska (sraz účastníků na nádraží 2. února 2019 v 9 hodin) po cestě podél Berounky až do Berouna. Délka trasy je zhruba 6 km.

Pozorování nám usnadní a výklad podá Jaroslav Veselý, ornitolog Správy CHKO Český kras.

Doporučujeme teplé oblečení, dalekohled a baterku.

Světový den mokřadů si od roku 1997 každoročně na celém světě připomínáme 2. února. Tento den byla v roce 1971 podepsaná Úmluva o mokřadech. Dnes se prostřednictvím této úmluvy zajišťuje celosvětová ochrana a rozumné užívání všech typů mokřadů. Podle místa podpisu (íránského města Ramsar na břehu Kaspického moře) je také nazývaná Ramsarská úmluva.

O Světovém dni mokřadů a ornitologických akcích k tomuto dni se více dozvíte na stránkách České společnosti ornitologické

Vycházka Mokřady

Vycházka Mokřady

Polák velký

 

Regionální pracoviště Střední Čechy

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt