Regionální pracoviště Střední Čechy >> Aktuality, prezentace, publikace >> Jarní zoologická exkurze v Českém krase

Jarní zoologická exkurze v Českém krase

Jarní zoologická exkurze v Českém krase
  • datum: 28. 4. 2018
  • místo: 28. dubna 2018 v 9 hod. u železniční zastávky v Srbsku
  • typ: Exkurze v terénu
  • příloha: ex_Obojzivelnici_20180428.pdf (305,2 kB)

Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři - jarní zoologická exkurze v CHKO Český kras, která je věnovaná především obojživelníkům a jejich vazbě na vodní prostředí, již tradičně povede centrální částí Národní přírodní rezervace Karlštejn.

Sraz účastníků je v sobotu 28. dubna 2018 v 9 hodin u železniční zastávky Srbsko. Předpokládaný konec exkurze je ve 13 hodin.

Trasa vede ze Srbska kolem Kubrychtovy boudy a Bubovických vodopádů k lomu Na Chlumu. Odtud je možné vrátit se zpět do Srbska nebo pokračovat ve vycházce po vlastní ose. Během zhruba 6 km dlouhé vycházky uvidíte (nejen) obojživelníky a plazi v jejich přirozeném prostředí.

S sebou si vezměte nejen obvyklé vybavení (velkou svačinu a dobré boty), ale třeba také dalekohled.

Účastníci exkurze, kteří chodí často do přírody, pozorují různé druhy rostlin či živočichů a mají zájem „mapovat přírodu“ se zde mohou dozvědět o projektu BioLog a praktické zkušenosti s používáním stejnojmenné aplikace, která byla vytvořena pro zájemce o přírodu a slouží jako digitální zápisník pozorování fauny a flóry na území ČR.

Exkurzí Vás provede zoolog Jaroslav Veselý.

Exkurze je neplacená a není třeba se přihlašovat, jen přijít.

 

Exkurze za obojživelníky a plazy Českého krasu Exkurze za obojživelníky a plazy Českého krasu Exkurze za obojživelníky a plazy Českého krasu Exkurze za obojživelníky a plazy Českého krasu Užovka podplamatá

 

Regionální pracoviště Střední Čechy

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt