Regionální pracoviště Střední Čechy >> Aktuality, prezentace, publikace >> Mezinárodní noc pro netopýry v CHKO Český kras

Mezinárodní noc pro netopýry v CHKO Český kras

Mezinárodní noc pro netopýry v CHKO Český kras
  • datum: 2. 9. 2017
  • místo: lom Alkazar u Srbska ve 21 hodin
  • typ: Exkurze v terénu
  • příloha: ex_Netopyri_20170902.pdf (384,0 kB)

Zveme Vás na jednu z akcí 21. ročníku Mezinárodní noci pro netopýry, které se konají tradičně na přelomu srpna a září na řadě míst po celém světě. Přijďte se seznámit se zajímavým životem těchto tajuplných nočních savců. I přes pozdní hodinu je akce určena široké veřejnosti - dětem i dospělým.

Akce se koná v sobotu 2. září 2017, sraz účastníků je ve 21 hodin v lomu Alkazar u Srbska.

Na programu je ukázka odchytu netopýrů do sítí a jejich výzkum (určování, měření, kroužkování a evidence), povídání o životě netopýrů a zvlášnostech jednotlivých druhů.

Během pozorování netopýrů se můžete ptát na vše co vás o netopýrech a jejich ochraně a výzkumu zajímá.

S sebou si vezměte nejen obvyklé vybavení (velkou svačinu a dobré boty), ale také terénní teplé oblečení a baterku.

Exkurzí vás provede zoolog Správy CHKO Český kras Jaroslav Veselý a člen České společnosti pro ochranu netopýrů Jaroslav Průcha.

Případné podrobnější dotazy na tel.: 728 878 352 nebo na adrese jaroslav.vesely@nature.cz

 

Exkurze je neplacená, není třeba se přihlašovat, jen přijít. Každý účastník podniká exkurzi na vlastní nebezpečí. Rodiče odpovídají za své nezletilé děti.

Na odkazu http://ceson.org/document/MNN_2017_prehled.pdf  najdete přehled všech 50 akcí pořádaných v roce 2017 v jednotlivých krajích ČR v období od 10. srpna do 6. října.

 

V České republice je letošní netopýří noc věnována tématu ochrany netopýrů osídlujících úkryty na půdách budov, a to zejména v památkově chráněných objektech, jako jsou hrady, zámky či kostely.

Mezinárodní noc pro netopýry (International Bat Night) se koná pod záštitou Dohody o ochraně populací evropských netopýrů (EUROBATS).

 

netopýr velký

barbastella

netopýr brvitý

netopýří noc Český kras

Regionální pracoviště Střední Čechy

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt