Regionální pracoviště Střední Čechy >> Aktuality RP Střední Čechy >> Českým krasem za Hagenem - oslava Evropského dne chráněných území 2017

Českým krasem za Hagenem - oslava Evropského dne chráněných území 2017

Českým krasem za Hagenem - oslava Evropského dne chráněných území 2017

31.5.2017

V sobotu 20. května 2017 připravila AOPK ČR, RP Střední Čechy - Správa CHKO Český kras společně s řadou partnerů a dobrovolných spolupracovníků tradiční 12 km dlouhou, pro tento účel připravenou, jednodenní naučnou stezku.

V jejím průběhu si účastníci na jednotlivých stanovištích prověřili a případně i doplnili své přírodovědné znalosti. Mohli se nejen ve štolách kolem malé Ameriky potkat s tajemným Hagenem, ale také si přičichnout k houbám, které v Českém krase rostou, zblízka se podívat na několik bezobratlých živočichů, poznávat a určovat luční květiny a také dřeviny, pohladit si netopýra, potěžkat si zkamenělého trilobita nebo si vyrobit jeho sádrový odlitek.

Na celou stezku z Karlštejna vyrazilo 700 odvážných všech věkových kategotií a dalších 600 zájemců přišlo po 14. hodině na samostatnou prohlídku podzemí. Počasí bylo jako na objednávku - příjemné na delší pochod, a tak určitě nikdo z účastníků své odvahy nelitoval a dobrá nálada všem vydržela až do cíle.

Na akci se podíleli tito partneři: Česká mykologická společnost, Lomy Mořina, spol. s r.o., Spolek Hagen Mořina, Česká společnost pro ochranu netopýrů, ZO ČSOP Nyctalus, ZO ČSOP Alkazar, Speleologický klub Praha a Národní muzeum.

Poděkování patří rovněž všem dobrovolným spolupracovníkům, kteří na jednotlivých stanovištích celý den trpělivě razítkovali účastnické kartičky a odpovídali na všetečné dotazy.

na startuvstup do štolystanoviště bezobratlípoznávání rostlinnetopýr

poznávání dřevinpoznávání dřevinpaleontologieodlitkypaleo a netopýři cedulky

 

 

 

Regionální pracoviště Střední Čechy

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt