Regionální pracoviště Střední Čechy >> Aktuality RP Střední Čechy >> Další ročník soutěže ke Dni Země zná své vítěze

Další ročník soutěže ke Dni Země zná své vítěze

Další ročník soutěže ke Dni Země zná své vítěze

24.4.2017

AOPK ČR – Správa CHKO Blaník ve spolupráci s Podblanickým ekocentrem ČSOP Vlašim uspořádala v letošním roce 26. ročník výtvarné a 23. ročník literární soutěže ke Dni Země.

Soutěže se zúčastnilo 15 základních a středních škol okresu Benešov a porota vybírala celkem ze 169 prací.

Pro letošní ročník organizátoři zvolili téma „Plody naší přírody“. Ve výtvarné části soutěže jsou k vidění především obrázky, ale i keramika, koláže nebo malování na sklo. Děti ztvárnily ovoce formou klasických zátiší, ale i vtipných obrázků a mezi díly objevíme i lesní nebo mořské plody. Do literární soutěže bylo zasláno 20 prací. Jedná se zejména o básničky, ale byly zde zpracovány i pohádkové příběhy. Za zmínku stojí literární práce dětí ze ZŠ a MŠ Louňovice pod Blaníkem nebo ZŠ a MŠ Zdislavice.

Výstavu všech soutěžních prací můžete v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim navštívit od 22. dubna do 21. května 2017, otevřeno je každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin.

Pozvánku na výstavu si můžete stáhnout zde: 2017-04-22 Výstava DZ.pdf

 

Eliška Kladivová, ZŠ Vlašim Sídliště – 1. místo ve IV. kategorii výtvarné soutěže    Karolína Koudelková, ZŠ Divišov – 1. místo v I. kategorii výtvarné soutěže   Anna Bébrová, ZŠ Votice Pražská – 1. místo ve III. kategorii výtvarné soutěže

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Regionální pracoviště Střední Čechy

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt