Regionální pracoviště Střední Čechy >> Aktuality RP Střední Čechy >> Trojnásobné (U)Vítání ptačího zpěvu v Českém krasu

Trojnásobné (U)Vítání ptačího zpěvu v Českém krasu

Trojnásobné (U)Vítání ptačího zpěvu v Českém krasu

17.5.2018

AOPK ČR, RP Střední Čechy - odd. Správa CHKO Český kras připravila ve spolupráci s Českou společností ornitologickou koncem dubna a počátkem května hned trojí Vítání ptačího zpěvu, které se setkalo s velkým zájmem veřejnosti.

 

Vítání ptačího zpěvu Lužce

29. dubna 2018

Rybník Petránek v Lužcích byl pro Vítání ptačího zpěvu zvolený pro své rozsáhlé rákosiny, ve kterých koncem léta nocují (nejen) mladé vlaštovky. Ornitologů, kteří sem pravidelně jezdí vlaštovky kroužkovat, si všimli místními obyvatelé. Činnost ornitologů u nich vzbudila takový zájem, že byla domluvena tato jarní akce a řada místních se přišla na jarní kroužkování podívat. Celkem se sobotní akce účastnilo asi 50 zájemců.

Vítání ptačího zpěvu v Popovicích

5. května 2018

I přes prodloužený víkend a velkou konkurenci jiných populárních akcí, konajících se v blízkém okolí, přišlo k Popovickým rybníkům asi 20 zájemců o výklad historie rybníků a ukázku odchytu a kroužkování ptáků.

Vítání ptačího zpěvu v Tachlovicích

8. května 2018

Na podnět Tachlovického občanského sdružení Topas se v Tachlovicích uskutečnilo Vítání ptačího zpěvu již podruhé. Touha vidět malé opeřence zblízka a zúčastnit se jejich kroužkování přilákala více jak 70 lidí včetně velkého počtu dětí a dokonce i jednoho nadšeného ornitologa pozorovatele ze severních Čech.

Vítání ptačího zpěvu 2018 Vítání ptačího zpěvu 2018 Vítání ptačího zpěvu 2018 Vítání ptačího zpěvu 2018 Vítání ptačího zpěvu 2018 Vítání ptačího zpěvu 2018

Regionální pracoviště Střední Čechy

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt