Regionální pracoviště Střední Čechy >> Aktuality RP Střední Čechy >> Výstava nebeských fotografií Jiřího Jirouška „Český kras z ptačí perspektivy“

Výstava nebeských fotografií Jiřího Jirouška „Český kras z ptačí perspektivy“

Výstava nebeských fotografií Jiřího Jirouška „Český kras z ptačí perspektivy“

22.10.2021

V dubnu oslaví CHKO Český kras 50. výročí. První akcí je výstava v Informačním středisku CHKO Český kras ve Svatém Janu pod Skalou.

Vernisáž výstavy se uskutečnila 9. října 2021 od 15:00 a samotná výstava potrvá až do května roku 2022.

Jiří Jiroušek je zkušený fotograf, který své snímky pořizuje z motorového paraglidu prostřednictvím plnoformátové digitální zrcadlovky. Jeho fotografie mají okouzlující atmosféru výšek, ranních mlh či slunečních paprsků. Jiří Jiroušek se jako fotograf podílel na řadě knižních publikací, které jsou příkladem zajímavého a atraktivního propojení osvěty a propagace pozoruhodných míst naší země.

Svatý Jan pod Skalou je velmi lákavým místem pro turisty již od 19. století, kdy tudy byla vyznačena jedna z nejstarších turistických tras – Cesta Vojty Náprstka. Malou vesničku v srdci Českého krasu každoročně vyhledávají desetitisíce návštěvníků, vznik informačního střediska proto vítá starosta obce Jiří Bouček: „Informační středisko u nás dlouhodobě chybělo, jsem proto rád, že se nám jej vloni podařilo společně s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR uvést do provozu. Roli infocentra vnímáme zejména v pomoci návštěvníkům zorientovat se nejen v místě, ale i v souvislostech Českého krasu a celého Berounska.“

Při příležitosti vernisáže došlo k podepsání memoranda o spolupráci mezi Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR a destinační agenturou Berounsko. Tyto dvě organizace budou společně prosazovat osvětu ochrany přírody včetně udržitelného cestovního ruchu, rozvíjet činnost informačních středisek a domů přírody na území CHKO Český kras a CHKO Křivoklátsko a spolupracovat na dalších projektech, které souvisejí s ochranou přírody a turismem. „Z podepsání memoranda máme upřímnou radost a těšíme se na společné projekty, které pomohou chránit přírodu a zároveň rozvíjet cestovní ruch v širší oblasti Berounska“ shodli se při této příležitosti Dušan Tomčo, předseda představenstva organizace destinačního managementu Berounsko a František Pojer, vedoucí Správy CHKO Český kras.

Pozvánku naleznete zde: Pozvánka

Svaty_Jan_pod_Skalou_vystava Svaty_Jan_pod_Skalou_vystava Svaty_Jan_pod_Skalou_vystava Svaty_Jan_pod_Skalou_vystava

Regionální pracoviště Střední Čechy

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt